DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21572591,06%
İstanbul
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Amgen Türkiye IamGenius’ ile, bilim tutkunu gençlerin fikirlerini ödüllendirmeye devam ediyor
  • Haber Ab
  • Gündem
  • Amgen Türkiye IamGenius’ ile, bilim tutkunu gençlerin fikirlerini ödüllendirmeye devam ediyor

Amgen Türkiye IamGenius’ ile, bilim tutkunu gençlerin fikirlerini ödüllendirmeye devam ediyor

Amgen Türkiye’nin gençlerin bilim alanındaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak amacıyla geçen yıl hayata geçirdiği IamGenius Biyoteknolojik Fikirler Yarışması bu yıl “Yenilikçi Sağlık Teknolojileri” teması ile düzenleniyor. Lise, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin ödüllendirildiği organizasyonda gençlerin yaratıcı fikirleri, Amgen Türkiye ve Gensenta’da staj ve eğitim seminerlerine katılım imkanı ile ödüllendiriliyor.

ABONE OL
Mayıs 5, 2022 13:48
Amgen Türkiye IamGenius’ ile, bilim tutkunu gençlerin fikirlerini ödüllendirmeye devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amgen Türkiye ve Gensenta, bilimi daha çok insana sevdirmek ve gençlerin bilim alanındaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak amacıyla hayata geçirdiği “IamGenius Biyoteknolojik Fikirler Yarışması” ile gençlerin yaratıcı fikirlerini bu yıl ikinci kez ödüllendiriyor. Gençlere bilim tutkusu aşılama hedefiyle düzenlenen yarışma, ikinci yılında “Yenilikçi Sağlık Teknolojileri” teması ile ön başvurularını almaya başladı. Tüm lise, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Yenilikçi Sağlık Teknolojileri” alanındaki projelerinin değerlendirileceği yarışma kapsamında finale kalan öğrencilerden dereceye girenler, Amgen Türkiye ve Gensenta’da staj ve eğitim seminerlerine katılım imkanı ile ödüllendirilecek. Gençlerin yaratıcı fikirleri 5 Mayıs’a kadar online olarak toplanacak. Yarışmada finale kalan 10 fikir, 2 Haziran tarihinde duyurulacak. Kazanan projeler ise 16 Haziran 2022 tarihinde tüm finalistlerin sunumu sonucu belirlenecek.

 

Gençlerin yaratıcı fikirleri; Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülşah Çeçener, Kalkınma Atölyesi Eğitim Uzmanı Dr. Elif Adıbelli Şahin, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü, Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Köse, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Arıcı, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Nilay Keskin Samancı, Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Prof. Dr. Ömer Fatih Ölmez, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Şansın Tüzün, Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji Ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevgi Maraklı, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Romatoloji Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Süleyman Özbek ve Marmara Üniversitesi Hematoloji Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Tülin Fıratlı Tuğlular’ın yanı sıra Amgen Türkiye ve Gensenta’dan Medikal Direktör Dr. Mutlu Yeşilboğaz ve Ruhsatlandırma Direktörü Hatice Atkaya’nın yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek.

 

“Gelecek nesillere ilham vermeyi ve bilim okuryazarlığını güçlendirmeyi hedefliyoruz”

Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman yarışmaya ilk yılında, Türkiye’nin önde gelen lise ve üniversitelerinden 296 öğrencinin başvurduğunu söyledi. Berkman, “Amgen Türkiye ve Gensenta’da bizler, hastalara hizmet etmek gibi çok değerli bir amacın etrafında toplandık. Bilim odaklı olmayı, var olma amacının merkezinde tutan bir kültürde çalışıyoruz. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek gençlerimizde bilim tutkusu yaratmayı sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Gelecek nesillere ilham vermeyi ve bilim okuryazarlığını güçlendirmeyi hedeflediğimiz IamGenius Biyoteknolojik Fikirler Yarışması’nın geçen yıl gördüğü ilgi bizleri daha da motive etti. Yarışmamızın bu yıl da büyük ilgi göreceğine inanıyorum. Yenilikçi fikir ve bakış açılarını teşvik etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.