DOLAR 33,0587 0.68%
EURO 36,0268 0.48%
ALTIN 2.565,400,63
BITCOIN 19248471,53%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kuveyt Türk’ten dijital deneyimi ölçen nöropazarlama araştırması
  • Haber Ab
  • Ekonomi
  • Kuveyt Türk’ten dijital deneyimi ölçen nöropazarlama araştırması

Kuveyt Türk’ten dijital deneyimi ölçen nöropazarlama araştırması

ABONE OL
Temmuz 4, 2023 06:29
Kuveyt Türk’ten dijital deneyimi ölçen nöropazarlama araştırması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

İnovatif ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk, günümüzün trend konularından nöropazarlama tekniğiyle yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Kuveyt Türk Mobil’den hesap açma dâhil dijital deneyim süreçlerinin derinlemesine incelendiği nöropazarlama araştırmasına göre katılımcıların %90’ı, Kuveyt Türk’ü dijital ve teknoloji odaklı bir katılım finans kuruluşu olarak görüyor. Toplam 11 dakikada tüm işlemleri tamamlayarak mobilden müşteri olan katılımcılar, özellikle Kuveyt Türk’ün kimlik eşleştirme performansını yüksek buluyor.

 

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk, günümüzün trend konuları arasında yer alan nöropazarlama tekniğiyle yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Mobilden bankacılık işlemlerini nöropazarlama yöntemiyle araştıran Kuveyt Türk, bu kapsamda Kuveyt Türk Mobil uygulamasının kullanımının ve mobilden hesap açma süreçlerinin incelendiği Mobil Neuro UX araştırmasını yayınladı. Araştırmanın sonucuna göre katılımcıların %90’ı, Kuveyt Türk’ü dijital ve teknoloji odaklı bir katılım finans kuruluşu olarak görüyor. Katılımcıların mobilden müşteri olma süresi 11 dakika 41 saniye oldu. Farklı bankalarda da mobilden hesap açan katılımcılar, Kuveyt Türk’ün kimlik eşleşme performansını diğer bankalardan daha iyi olduğu yorumunda bulundu.

 

Kuveyt Türk Mobil’den hesap açma dâhil dijital deneyim süreçlerinin derinlemesine incelendiği nöropazarlama araştırmasında, ElektroEnsefaloGrafi (EEG), Göz İzleme (Eye Tracking), Deri İletkenliği (GSR) ve Yüz İfade Analizi (FEA) gibi ölçüm metodları kullanıldı. Araştırmaya katılanların, Türkiye’deki bankacılık kullanım oranlarına benzer şekilde yüzde 65’i erkeklerden, yüzde 35’i ise kadınlardan oluştu. Araştırmada, henüz Kuveyt Türk müşterisi olmayan, 18-45 yaş aralığında olan ve İstanbul’da ikamet eden katılımcılar yer aldı. Araştırma kapsamında 30 katılımcı, bir EEG ve GSR cihazıyla donatıldıkları İstanbul’daki Neuro Discover laboratuvarında deneye alındı. Katılımcılar, yüz ifadeleri ve göz izleme verilerini toplamak için kalibre edilmiş kameraları olan bir mobil test düzeneğinin önünde oturdu. Kuveyt Türk Mobil uygulamasını indiren katılımcılara müşteri hesabı açmalarına yönelik bir görev verildi. Bunun haricinde herhangi bir direktifte bulunulmadı. Uygulamanın kullanım kolaylığına ve kullanıcı dostu olmasına yönelik tüm deneyim kaydedildi ve katılımcılarla uygulamaya yönelik bir görüşme yapıldı.

 

Nöropazarlama Araştırması neler içeriyor? 

Kuveyt Türk’ün yayınladığı araştırmaya göre mobilden hesap açılışı ile Kuveyt Türk müşterisi olan katılımcılar, Kuveyt Türk’ün mobilden müşteri olma sürecini, uygulamanın minimalist tasarımı dolayısıyla kolay ve hızlı olarak adlandırdı. Mobilden hesap açılışı işlemlerinde müşteri temsilcisi ile ortalama 4 dakika geçiren katılımcıların yüzde 90’ı görüşme yaptıkları temsilciyi sevecen ve yardımsever olarak nitelendirdi. Mobilden Hesap Açılış sürecini deneyimleyen katılımcıların %90’ı, Kuveyt Türk’ü dijital ve teknoloji odaklı bir katılım finans kuruluşu olarak görüyor.

 

Kolaylaştırıcı teknolojik araçlarıyla pratik bir deneyim yaşatan NFC ve kimlik kaydı adımları, katılımcıların motivasyonunun ve beğenisinin en yüksek olduğu adımlar olarak tespit edildi. Kuveyt Türk’ün online teknolojisi katılımcılardan tam puan aldı.

 

Kuveyt Türk Hakkında

Kuveyt Türk, 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin şekilde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan Kuveyt Türk, müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın bankacılığı alanında adım atan ilk katılım finans kuruluşu olan Kuveyt Türk, ayrıca dünyada ve Türkiye’de ilk sürdürülebilir sukuk işlemini gerçekleştirmiştir. Son 6 yıldır Türkiye’nin En İyi İşvereni ödülüne layık görülen Kuveyt Türk, 2021’de de ilk sırada Avrupa’nın En İyi İşvereni seçildi. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde 443 şubesiyle ve dijital kanallarıyla müşterilerine hizmet veren Kuveyt Türk, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” yaklaşımı doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, insani yardım kampanyalarına destekte bulunmuş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler ortaya koymuştur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.