DOLAR 32,5111 0.01%
EURO 34,5577 -0.42%
ALTIN 2.442,88-2,25
BITCOIN %
İstanbul
17°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türk endüstrisini güçlendirmek için bulut teknolojisinden destek alıyorlar
  • Haber Ab
  • Teknoloji
  • Türk endüstrisini güçlendirmek için bulut teknolojisinden destek alıyorlar

Türk endüstrisini güçlendirmek için bulut teknolojisinden destek alıyorlar

ABONE OL
Ekim 26, 2021 07:23
Türk endüstrisini güçlendirmek için bulut teknolojisinden destek alıyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Dassault Systèmes’in bulut üzerindeki 3DEXPERIENCE platformu, Yeşilova Holding’in iş ve iş birliği süreçlerini hızlı ve güvenli bir şekilde yürütmesine yardımcı oluyor
  • Yeşilova fırsatları analiz etmek, yeni anlaşmalar sağlamak, ürünlerini tasarlamak, doğrulamak, üretmek ve müşteri memnuniyetini hedef alarak teslim edebilmek için 3DEXPERIENCE platformuna dayalı “Bid to Win” sektör çözüm deneyimini kullanıyor
  • Şirkette şu anda 60’tan fazla Yeşilova mühendisi platform aracılığıyla iş birliği yapıyor. Platformun diğer üretim departmanlarında da kullanıma alınması planlanıyor

 

İstanbul  TÜRKİYE, 1 Ekim 2021 – Dassault Systèmes Türkiye merkezli endüstriyel üretici Yeşilova Holding’in, müşterilerle iş birliğini geliştirmek, ekipler arasında eşzamanlı mühendisliği mümkün kılmak ve tasarım süresini kısaltmak amacıyla verilerini merkezileştirmek için bulut üzerinde 3DEXPERIENCE platformunu seçtiğini duyurdu.

 

Önde gelen otomotiv üreticilerine alüminyum ürünleri tedarikinde uzmanlaşan Yeşilova Holding, özellikle elektrikli araçlarda batarya kutularını güvenli ve korumalı bir şekilde muhafaza etmek için yenilikçi yapılar geliştirmeye odaklanarak gelecek nesil otomobiller için yeni bileşenler geliştirmek üzerinde çalışıyor. Yeşilova Holding’in Bursa merkezli Ar-Ge ekibinin bu proje için birçok farklı noktada bulunan ekiplerle iş birliği yapması gerekiyor. Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformuna dayalı “Bid to Win” endüstri çözümü deneyimi, Yeşilova Holding ekiplerine fırsatları analiz etme, yeni işler kazanma, ardından müşterilerinin memnuniyetine yönelik tasarım, mühendislik, doğrulama, üretim ve teslimat için gelişmiş yetenekler ve süreçler sağlıyor. Bütün iş birliği süreçlerinin yönetimi bulut ortamı üzerinden gerçekleştiriliyor. Yeşilova Holding, bulut üzerinde 3DEXPERIENCE platformuna geçişi için Dassault Systèmes’in Türkiye’deki iş ortaklarından Cadem Digital’in danışmanlarıyla çalıştı.

 

Bu, Yeşilova Holding ve müşterilerinin birden fazla lokasyondan yürütülen projeleri, geliştirme değişikliklerini, ürün verilerini ve gereksinim yönetimini koordine ederken merkezi bir “tek doğru kaynağı” sağlayan entegre bir çözümden faydalanmasını mümkün kıldı. Bulut üzerindeki 3DEXPERIENCE platformu aracılığıyla tasarımları sorunsuz bir şekilde paylaşabilen şirket, iş birliği yeteneklerini ve müşteri hizmetlerini önemli ölçüde geliştirdi. Özellikle COVID-19’un neden olduğu fiziksel kısıtlamaların ardından 3DEXPERIENCE platformunun yetenekleri, operasyonların sorunsuz bir şekilde devam etmesinde önemli bir rol oynadı. Yeşilova Holding, en güncel bilgileri kullanarak farklı lokasyonlardan aynı platform üzerinde çalışan mühendisleri sayesinde tasarım süreçlerini hızlandırmayı, fikirleri doğrulamayı ve tasarım kısıtlamalarını erkenden çözmeyi başardı. Bu da zamandan ve emekten tasarruf etmelerine ve maaliyetleri azaltmalarına yardımcı oldu.

 

İş birliğinin sağladığı faydaları aktaran Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi Proje ve Ürün Geliştirme Yöneticisi Onur Sınak, “Müşterilerimizin çoğu ürünlerini tasarlamak için Dassault Systèmes’in CATIA uygulamalarını kullanıyor ve biz de onlarla aynı dili konuşabilmek istedik. Şu anda bulut üzerindeki 3DEXPERIENCE platformuna bağlı olarak çalışan 60’tan fazla mühendisimiz var. Planımız, herkesin ürün yaşam döngüsü hakkında tek bir görüş açısına sahip olması için tüm disiplinleri bu platforma entegre etmek. Bu iş süreçlerimiz için büyük önem taşıyor ve aynı zamanda 3DEXPERIENCE platformunu seçmemizin ana nedenlerinden biri. Platform sayesinde, bir şirket içi sisteme kıyasla çok daha fazla esnekliğe sahip oluyoruz. Tamamen farklı lokasyonlardaki müşterilerimizle daha kolay ve etkin iş birliği yapmakla kalmıyor, aynı zamanda projelerimizi daha güvenli bir şekilde depolayabiliyoruz” dedi.

 

Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal ise şöyle konuştu: “Bulut üzerindeki 3DEXPERIENCE platformunun yetenekleri sayesinde, müşterilerimize tüm ürün yaşam döngüsü yönetimini daha da kolaylaştıracak teknolojik yetenekler ve kullanım kolaylığı sunuyoruz. Yeşilova Holding 3DEXPERIENCE platformu sayesinde daha verimli hale gelebilecek ve hızla değişen endüstri trendlerine ve büyüyen iş ihtiyaçlarına daha hızlı uyum sağlayabilecek.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.