DOLAR 33,0686 0.74%
EURO 36,0547 0.58%
ALTIN 2.566,480,68
BITCOIN 19211071,58%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karbon boyanın mucidi Enes Albayrak

Karbon boyanın mucidi Enes Albayrak

ABONE OL
Ocak 2, 2023 09:28
Karbon boyanın mucidi Enes Albayrak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğunun güneşi diye anılan Enes ALBAYRAK dur durak bilmiyor. Kısıtlı imkânlarla her geçen gün yeni bir yenilik ile karşımıza çıkan ALBAYRAK‘ın son keşfi “Duvara boya gibi uygulanan Güneş gibi evinizi ısıtan kızılötesi karbon boya”

Erzurum da yenilenebilir enerji alanında hizmet veren “Doğu Solar Enerji” firmasının geliştirdiği boyar madde ile evinizin duvarlarına uygulanacak boyama ve bakır bağlantılar ile evinizde herhangi bir doğalgaz peteği, elektrikli ufo ve ısıtıcılar bulunmadan iç mekân boyanızın duvar kâğıdınızın veya iç mekân dekorasyonunuzun altında görüntü kirliliği oluşturmadan temiz estetik ve verimli bir ısınma sağlanmış olacağını belirtti.

Doğu Solar Enerji Firma yetkilisi Enes Albayrak, “Geliştirdiğimiz kızılötesi boya uygulaması ile evlerde tıpkı güneşten ısınmanın sağlandığı kızılötesi ısınlarla yayılımlı ve evinizde eşit ısınma sağlayarak ortamın sağlıklı ve güvenilir bir şekilde ısınmasını en uygun maliyetlerle sağlamış olur. Küf ve nem etkenine karşın kesin çözümdür. Yer kaplamaz ve görünmez olması da estetik ve tasarım için oldukça etkili bir avantajdır.

10 yıllar boyunca kullanabileceğiniz “solarkarbon” ısıtma sistemleri ile artık evinizde çevre dostu bir enerji ile ısınma sağlayarak geleceğimiz için karbon salınımını sıfırlamış olacaksınız.

Enes Albayrak;

“Siz kendinize inandığınız zaman birileri  aksini ispatlayana kadar en iyisinin siz olduğunu unutmayın.

En iyi olmak sadece bir yarış içerisinden birilerinin seçtiği bir sonuç veya birer kişi olarak kalmak değil, kendi benliğinin en iyisi olabilmek için tüm potansiyelini kullanabilmek ve pes etmeden, insanlara bir şeyler kanıtlamak zorunda olmadığımızı bilerek, hareket ettiğinizde gidebileceğiniz sınırlarının ötesinde yollara ilerlemenizi sağlayacak birer yoldur.

En iyiler en özgür düşünenlerden, en iyi fikirler ise en zor koşullarda kalanlardan çıkar.

Gerçek En iyiler, en başarılılar vb. Enler belli bir yarışın değişen birincileri içerisinde yer almayan standart mevcut algıyı değiştirmek için çabalayan yeni bir alanda farklı bir vizyon ve değer oluşturabilen kişilerdir.

Amacımız en iyisi olduğumuzun bir sonucu olmak değil en iyisi olduğuna inanarak en iyisi olmak için özgür düşünce ve sınırsız fikrin ortaya çıkması için sadece bir proje başlatmaktır.

Yaşadığımız toplum içerisinde her şey belli standart kalıplarda oluşan  düzen ve kaidelerden yer alıyor. İnsanlarda bu standarttın içerisinde tekdüze bir düşünce ve yaşamlar da yer almak mecburiyetinde kalıyor maalesef, potansiyelinin ötesinde sonuçlar elde etmek gerekirken mevcut potansiyelimizi dahi kullanamaz hale gelmiş bir yapı bütünlüğü ile klasik olay örgüsünün ötesinde harekete izin verilmeyen sınırları belli yaşamlar da hayali başarılar elde etmek için uğraşlar sergiliyoruz.

Albayrak, gelecekte toplum yapısı içinde sosyal alanda yer alan projeleri bulunmakta olan, projelerinden bir örneğini bizlere iletti,

” Geleceğimizin temellerini oluşturacak biz gençlerin çocukluktan gençliğe eğitim ve öğretimi boyunca fikirsel dünyasını geliştireceği dersler etkileşimler oluşturacağı iletişim kanalları ile fikirsel ve düşünsel zenginlikleri için çocukluktan başlayarak çocuğun sabırlı ve fedakarca çevre baskısı göstermeksizin istek gösterdiği alanda ilerlemesi için sektörel alanlara bölünmüş gelişim, Ar-Ge ve Proje birimleri ile ilerlemesini sağlamak ve fikirsel özgür gençler yetiştirerek gelecek dünyamızda gerçek başarıyı elde etmeye çalışmak için yatırımın en değerlisi olan gençlere önder olarak üretim, gelişim sektörel yeniliklerle ülkemiz adına güçlü ve sağlam gelecekler oluşturmamızı sağlayacaktır.” diye belirtti.

Dünya’nın neresinde yer alırsak alalım mevcut yapının ötesinde düşünerek mevcuttan farklı bir yenilik sağlamak için uğraş ve emekler verirsek bir gün mutlaka sonuçlar alacağımızı ve bugünden sabır ve fedakârlıkla gösterdiğimiz emeğin karşılığını mutlaka alacağımızı unutmayalım.

Kaynak: https://www.SektorNews.com

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.